Základní informace - co byste měli vědět

  • Před operací vždy proběhne konzultace při které se domluvíte s lékařem na detailech operace, individuálních potřebách a přáních tak, aby byl výsledek co nejlepší
  • Speciální kompresivní vestu je nutné nosit minimálně 6 týdnů
  • Stehy se odstraňují 14 dní po zákroku
  • Zmenšení se provádí buď odebráním zvětšené mléčné žlázy nebo liposukcí, lze i kombinovat
  • k zákroku je nutné sonografické vyšetření prsou

Pro koho je gynekomastie vhodná

Někdy je u mužů prsní žláza tak zvětšená, že prsa svou velikostí působí jako ženská prsa. Tento zákrok je vhodný pro muže, kteří se dlouhodobě potýkají s tímto problémem. Zároveň je řešením i pro ty muže, kteří absolvovali bezúspěšně hormonální léčbu. Minimální věková hranice pro tento výkon je 18 let. 

 

Před operací

Plastické operaci předchází konzultace s lékařem, na které se dohodnou všechny detaily operačního zákroku. Seznámíte se s průběhem operace, pooperační péči a dalšími podrobnostmi. Společně s lékařem projednáte Vaší představu a požadavky.

Základem pro úspěšnou operaci je dobrý zdravotní stav klienta. Vzhledem k tomu, že operace probíhá v celkové anestezii, je třeba podstoupit předoperační vyšetření (EKG, krevní obraz, jaterní testy). Předoperační vyšetření nesmí být starší 10 dnů před operací a v případě potřeby jej lze provést přímo na klinice. 

Nejméně 3 týdny před operací se nesmí užívat jakékoliv léky na ředění krve (např. acylpyrin, aspirin apod.). Nevhodné jsou i enzymatické preparáty typu Wobenzym, Phlogenzym apod., které mohou způsobit nevhodné krvácení operované tkáně. V případě, že si nejste jisti, zavolejte nám a my vám poradíme.

Průběh operace

Zákrok probíhá v celkové anestezii a trvá cca 1 - 2 hodiny. Řez je veden okolo prsního dvorce, někdy i přes něj. Odstraní se prsní žláza a odsaje se přebytečný tuk. Po operaci se rána překryje sterilním krytím a nasadí se speciální kompresivní vesta. Jizvy jsou po zahojení z pravidla téměř neviditelné. Hospitalizace je dle stavu pacienta 1 den. Po zákroku nemůžete řídit auto, proto je nutné zajistit si odvoz domů. 

Po operaci

První týden po operaci je nutné dodržovat klidový režim a veškeré pokyny lékaře. Obdržíte propouštěcí zprávu s instrukcemi k pooperační péči a terminem ke kontrole. Dáme vám také instrukce o hygieně a péči ran, aby hojení bylo bez komplikací v co nejkratší době. Po jednom týdnu je možné operovanou partii osprchovat. Tlakové masáže jizev se provádějí od začátku třetího týdne. Po dobu 6 týdnů je nutné kompresivní vestu a snímat ji jen na dobu nezbytně nutnou k osobní hygieně. Dále se doporučuje na dobu 6 týdnů vynechat nadměrnou fyzickou zátěž, sportování, plavání a solárium.

 

 

 

Příznivé ceny
Příznivé ceny
Kvalita operací
Kvalita operací
Plastická chirurgie je můj život
Plastická chirurgie je můj život