Základní informace - co byste měli vědět

  • Před operací vždy proběhne konzultace při které se domluvíte s lékařem na detailech operace, individuálních potřebách a přáních tak, aby byl výsledek co nejlepší
  • Po zákroku není nutná hospitalizace
  • Stehy se sami vstřebávají
  • Kompresivní obvaz je nutné nosit minimálně 2 týdny
  • Minimální věk pro zákrok je 6 let

Pro koho je plastika uši vhodná

Tento zákrok je vhodný pro ženy, muže i děti. Ušní boltce se vyvíjejí do šesti let, proto je minimální věk pro operaci až po 6 roku dítěte.

Před operací ušních boltců

Plastické operaci předchází konzultace s lékařem, na které se dohodnou všechny detaily operačního zákroku. Seznámíte se s průběhem operace, pooperační péči a dalšími podrobnostmi. Společně projdeme Vaší představu a požadavky.

Základem pro úspěšnou operací je dobrý zdravotní stav klientky. Operace probíhá v lokální anestezii a k zákroku je třeba předoperační vyšetření = malý krevní obraz + APTT INR.

Pokud je zákrok prováděn v analgosedaci (nitrožilní anestezie bez intubace) = velký krevní obraz s jaterními testy + EKG. Předoperační vyšetření nesmí být starší 10 dnů před operací a v případě potřeby jej lze provést přímo na klinice.

Nejméně 3 týdny před operací se nesmí užívat perorální hormonální antikoncepce a jakékoliv léky na ředění krve (např. acylpyrin, aspirin apod.). Nevhodné jsou i enzymatické preparáty typu Wobenzym, Phlogenzym apod., které mohou způsobit nevhodné krvácení operované tkáně. V případě, že si nejste jisti, zavolejte nám a my vám poradíme.

Průběh operace

Zákrok probíhá v lokální anestezii a trvá cca 1 hodinu. Řez je veden na zadní straně boltce, aby jizvy byly co nejméně nápadné. Chrupavka se nařízne a vymodeluje tak, aby boltce přiléhal správně k hlavě. Přiloží se sterilní krytí a kompresní obvaz. Operaci lze po předchozí domluvě a příslušném vyšetření provést i v analgosedaci ( nitrožilní anestezie bez intubace).  Po výkonu v lokální anestezii zůstává pacient 30 minut na lůžku a pokud je vše v pořádku odchází domů. Po výkonu v analgosedaci je nutné zůstat 6 hodin na lůžku. Po operaci je možné i řídit, proto není třeba zajistit si odvoz domů.

Po operaci

Do dvou dnů po zákroku se provede převaz.  V prvních 3 dnech po výkonu je třeba dodržovat klidový režim. Obdržíte propouštěcí zprávu s instrukcemi k pooperační péči a terminem ke kontrole. Dáme vám také instrukce o hygieně a péči ran, aby hojení bylo bez komplikací v co nejkratší době. Kompresivní obvaz je nutné nosit minimálně 2 týdny. Další 3 týdny se musí používat elastická čelenka na spaní a  sportování. Na dobu 1 měsíce se doporučuje vynechat nadměrnou fyzickou zátěž, sportování, plavání a solárium.

 

Příznivé ceny
Příznivé ceny
Kvalita operací
Kvalita operací
Plastická chirurgie je můj život
Plastická chirurgie je můj život