Základní informace - co byste měli vědět

  • Před operací vždy proběhne konzultace při které se domluvíte s lékařem na detailech operace, individuálních potřebách a přáních tak, aby byl výsledek co nejlepší
  • Prsní implantáty nemají vliv na zdraví či těhotenství
  • Zvětšení prsou se provádí pomocí špičkových německých implantátů značky POLYTECH
  • Stehy se vstřebají sami a není třeba je odstraňovat

Pro koho je zvětšení vhodné

Augmentace je řešením pro ženy, které nejsou spokojené se svým poprsím. Mají problémy s pořizováním prádla a jednoduše chtějí pozvednout své sebevědomí a psychickou pohodu.

Augmentace prsou nemá žádná omezení. Minimální věk pro operaci je 18 let a to především kvůli vývinu mléčných žláz. Vše ostatní je na individuální konzultaci s lékařem.

Pokud plánujete těhotenství, je dobré zákrok řádně zvážit. Zvětšení prsou s implantáty nemá žádný vliv na těhotenství nebo na vývoj plodu. Nicméně během kojení a těhotenství dochází ke změnám tvaru prsou a výsledek pak nelze předem zcela odhadnout. Zvětšení prsou je možné provést ideálně až rok po ukončeném kojení. Po této době je možné provést zákrok bez rizik a s dobrým výsledkem.

Augmentace prsou

Prsní implantáty

Vzhledem k našim zkušenostem a především zkušenostem klientek používáme implantáty německé značky Polytech. Jedná se o špičkové časem prověřené prsní implantáty, které využívají nejmodernější technologie. Výplň tvoří kohezivní gel poslední generace Easyfit od renomovaného výrobce NuSil. Implantáty jsou vyráběny ve dvou povrchových úpravách:  texturované a mikropolyuretanové.

Značka Polytech je na trhu již od 70 tých let. Implantáty mají speciální úpravu, která je světově jedinečná. Oproti konvenčním prsním implantátům jsou pocitově a vizuálně přirozené. Také se vyznačují nejnižším výskytem kapsulární kontraktury a absencí nežádoucích rotací.

Polytech implantáty

Před operací prsou

Plastické operaci předchází konzultace s lékařem, na které se dohodnou všechny detaily operačního zákroku. Seznámíte se s průběhem operace, pooperační péči a dalšími podrobnostmi. Společně projdeme Vaší představu a požadavky, na základě kterých potom doporučím tvar, velikost a způsob vložení implantátu.

Základem pro úspěšnou operaci je dobrý zdravotní stav klientky. Vzhledem k tomu, že operace probíhá v celkové anestezii, je potřeba podstoupit předoperační vyšetření (EKG, krevní obraz, jaterní testy). Předoperační vyšetření nesmí být starší 10 dnů před operací a v případě potřeby jej lze provést přímo na klinice.

Nejméně 3 týdny před operací se nesmí užívat perorální hormonální antikoncepce a jakékoliv léky na ředění krve (např. acylpyrin, aspirin, acylkoffin apod.). Nevhodné jsou i enzymatické preparáty typu Wobenzym, Phlogenzym apod., které mohou způsobit nevhodné krvácení operované tkáně. V případě, že si nejste jisti, zavolejte nám a my vám poradíme.

Průběh operace zvětšení prsou

Zákrok probíhá v celkové anestezii a trvá cca 1 až 2 hodiny. Standardně se implantáty vkládají pod prsní sval a nebo nad něj tj. pod mléčnou žlázu.  Řezy jsou vedeny typicky v podprsní rýze nebo při okraji prsního dvorce. Při eventuálně nutné modelaci bude rozsah řezů a následných jizev pochopitelně větší.  V současné době je nejtypičtějším způsobem vložení implantátu ze 4-5 cm řezu v podprsní rýze pod sval. Vše záleží na požadovaném výsledku a odborné konzultaci před zákrokem. Cílem je samozřejmě přirozeně krásné poprsí na pohled i na dotek.

Zvětšení prsou

Po augmentaci zůstanete ještě jeden den v péči na klinice. Pokud vše bude v pořádku, jste propuštěni do domácího ošetřování. Prsa nadále chrání elastická podprsenka. Po výkonu nemůžete řídit a proto je nutné zajistit si odvoz domů.

Po plastické operaci prsou

První týden po operaci je nutné dodržovat klidový režim a veškeré pokyny lékaře. Obdržíte propouštěcí zprávu s instrukcemi k pooperační péči a terminem ke kontrole .Dáme vám také instrukce o hygieně a péči ran, aby hojení bylo bez komplikací v co nejkratší době. Po dobu 2 týdnů po operaci se nedoporučuje zvedat paže nad úroveň ramen. Operovanou partii je možné sprchovat nejdříve po týdnu. Od začátku 3 týdne se provádějí tlakové masáže podle pokynů operatéra, jsou totiž dobrou prevencí proti vytvoření tuhého vazivového pouzdra kolem implantátu, jež může vzniknout jako reakce na cizí těleso.

Kontroly jsou po operaci pravidelné v daných intervalech (1,3,6,12 měsíců po operaci). Po dobu 6 až 8 týdnů po operaci je nutné nosit kompresní podprsenku a po tuto dobu se také doporučuje vynechat nadměrnou fyzickou zátěž, sportování, plavání a solárium.

Elastická podprsenka

Je nezbytně nutné nosit elastickou podprsenku ve dne v noci a to po dobu 6 až 8 týdnů po operaci. Lze ji sundat jen na dobu nezbytně nutnou k osobní hygieně. Mírné bolesti, menší modřiny jsou po operaci zcela normální, vše se časem vstřebá a uklidní. Nezapomeňte neustále nosit speciální elastickou podprsenku, ta pomůže zafixovat implantáty na správném místě. Podprsenku s kosticemi se doporučuje nosit nejdříve 6 měsíců po zákroku.

Komplikace po augmentaci

V dnešní době je chirurgie na velmi vysoké úrovni, a tak se komplikace objevují jen velice zřídka. Pokud se objeví, týkají se hlavně hojení ran, infekcí apod. Všechny tyto komplikace se dají velice dobře vyřešit.

Specificky nejznámějším rizikem po tomto zákroku je kapsulární kontraktura. Tělo si vytváří silnou jizvu (kapsula -„pouzdro“) kolem celého povrchu implantátu. Ke kapsulární kontraktuře může dojít kdykoli po operaci i za několik let. Častěji však k ní dochází během prvních 6 měsíců po operaci. Může vzniknout u obou prsů či jednoho prsu, nebo k ní častěji nedojde vůbec.

Jakmile cítíte jakékoliv komplikace, je vhodné kontaktovat přímo lékaře. Ideální jsou pak pravidelné kontroly.

Příznivé ceny
Příznivé ceny
Kvalita operací
Kvalita operací
Plastická chirurgie je můj život
Plastická chirurgie je můj život