Základní informace - co byste měli vědět

  • Před operací vždy proběhne konzultace při které se domluvíte s lékařem na detailech operace, individuálních potřebách a přáních tak, aby byl výsledek co nejlepší
  • s ohledem na rozsah zákroku a  množství odsátého tuku se výkon provádí buď v lokální a nebo v celkové anestezii
  • pro dobré hojení a kladný výsledek je třeba nosit kompresivní prádlo ideálně po dobu 10 týdnů
  • Po samotné liposukci zůstávají jen velmi malé nepatrné jizvy délky 0,5-2 cm.

Pro koho je liposukce vhodná

Tento zákrok je řešením problému s přebytečným tukem jak pro pro ženy tak i pro muže.

Minimální věková hranice pro tento typ výkonu je od 18 let.

Horní hranice není stanovena. Rozhodujícím faktorem je konkrétní zdravotní stav klienta a zejména kvalita kůže.

Liposukce

Liposukce

Před operací

Plastické operaci předchází konzultace s lékařem, na které se dohodnou všechny detaily operačního zákroku. Seznámíte se s průběhem operace, pooperační péči a dalšími podrobnostmi. Společně s lékařem projednáte Vaší představu a požadavky.

Základem pro úspěšnou operaci je dobrý zdravotní stav klienta. Vzhledem k tomu, že operace probíhá v celkové anestezii, je třeba podstoupit předoperační vyšetření (EKG, krevní obraz, jaterní testy). Předoperační vyšetření nesmí být starší 10 dnů před operací a v případě potřeby jej lze provést přímo na klinice.

Nejméně 3 týdny před operací se nesmí užívat perorální hormonální antikoncepce a jakékoliv léky na ředění krve (např. acylpyrin, aspirin apod.). Nevhodné jsou i enzymatické preparáty typu Wobenzym, Phlogenzym apod., které mohou způsobit nevhodné krvácení operované tkáně. V případě, že si nejste jisti, zavolejte nám a my vám poradíme.

Průběh operace liposukce

Samotný zákrok trvá 1 -2 hodiny a provádí se buď v celkové nebo lokální anestezii, v závislosti na rozsahu zákroku a množství odsávaného tuku. Množství jednorázově odsátého tuku nesmí překročit 6000 ml, protože se prudce zvyšuje riziko pooperačních komplikací. Odsávané partie se napustí infiltračním roztokem, který napomáhá k uvolňování tukových buněk. Ty se následně odsávají pomocí liposukčního přístroje speciální tenkou kanylou, která se zavádí do malých řezů. Po operaci jsou plochy kryty elastickou náplastí, nebo přímo elastickým prádlem, které redukuje otoky a zajišťuje symetrické hojení odsátých partií.

Po operaci zůstanete ještě jeden den v péči na klinice. Pokud vše bude v pořádku, jste propuštěni do domácího ošetřování. Po výkonu nemůžete řídit a proto je nutné zajistit si odvoz domů.

Po operaci

První týden po operaci je nutné dodržovat klidový režim a veškeré pokyny lékaře. Obdržíte propouštěcí zprávu s instrukcemi k pooperační péči a terminem ke kontrole. Dáme vám také instrukce o hygieně a péči ran, aby hojení bylo bez komplikací v co nejkratší době. Po zákroku se můžete sprchovat nejdříve 3 den a to v kompresním prádle, které pak vysušíte na sobě fénem. Bez prádla se můžete sprchovat až od 5 dne po operaci. Po dobu 10 týdnů je nutné kompresivní prádlo snímat jen na dobu nezbytně nutnou k osobní hygieně. Dále se doporučuje na dobu 6 týdnů vynechat nadměrnou fyzickou zátěž, sportování, plavání a solárium.

Příznivé ceny
Příznivé ceny
Kvalita operací
Kvalita operací
Plastická chirurgie je můj život
Plastická chirurgie je můj život