Základní informace - co byste měli vědět

  • Před operací vždy proběhne konzultace při které se domluvíte s lékařem na detailech operace, individuálních potřebách a přáních tak, aby byl výsledek co nejlepší
  • Speciální podprsenku je nutné nosit minimálně 6 týdnů
  • Po kojení je zákrok vhodný ideálně až po jednom roce
  • Stehy se vstřebají sami a není třeba je odstraňovat
  • Zákrok se nedoporučuje před plánovaném těhotenstvím

Pro koho je modelace vhodná

Tento zákrok je vhodný pro každou ženu, která má ochablá, povislá prsa nebo od přírody nesouměrná apod. a chce svému poprsí navrátit původní přirozený tvar. Věková hranice není omezena. Modelace prsou není vhodná pro ženy, které plánují těhotenství a po těhotenství je možné zákrok provést ideálně až rok po ukončeném kojení. Po této době je možné provést zákrok bez rizik a s dobrým výsledkem.

Modelace prsou

Před operací

Plastické operaci předchází konzultace s lékařem, na které se dohodnou všechny detaily operačního zákroku. Seznámíte se s průběhem operace, pooperační péčí a dalšími podrobnostmi. Společně s lékařem projednáte Vaší představu a požadavky.

Základem pro úspěšnou operaci je dobrý zdravotní stav klienta. Vzhledem k tomu, že operace probíhá v celkové anestezii, je třeba podstoupit předoperační vyšetření (EKG, krevní obraz, jaterní testy). Předoperační vyšetření nesmí být starší 10 dnů před operací a v případě potřeby jej lze provést přímo na klinice.

Nejméně 3 týdny před operací se nesmí užívat perorální hormonální antikoncepce a jakékoliv léky na ředění krve (např. acylpyrin, aspirin apod.). Nevhodné jsou i enzymatické preparáty typu Wobenzym, Phlogenzym apod., které mohou způsobit nevhodné krvácení operované tkáně. V případě, že si nejste jisti, zavolejte nám a my vám poradíme.

Průběh operace

Zákrok probíhá v celkové anestezii a trvá cca 2 - 3 hodiny. Provede se odstranění přebytečné kůže, podkoží, tukové tkáně a posune se dvorec nahoru. Objem prsou se nepatrně zmenší, ale hlavním cílem je úprava tvaru. Řez je veden kolem prsního dvorce, potom kolmo dolů a v případě nutnosti v podprsní rýze. Po operaci se řezy překryjí sterilním krytím a nasadí speciální kompresní podprsenka. Pacientka zůstává hospitalizována 1 den a pokud je vše v pořádku, je propuštěna do domácího ošetřování.

Modelace

Po modelaci prsou

První týden po operaci je nutné dodržovat klidový režim a veškeré pokyny lékaře. Obdržíte propouštěcí zprávu s instrukcemi k pooperační péči a termínem ke kontrole. Dáme vám také instrukce o hygieně a péči ran, aby hojení bylo bez komplikací v co nejkratší době. Sprchování operované partie je možné 5 dnů po zákroku. Stehy se vstřebají, není třeba je odstraňovat. Od začátku 3 týdne se provádějí tlakové masáže podle pokynů operatéra, jsou totiž dobrou prevencí proti deformacím jizev. Kontroly jsou po operaci pravidelné v daných intervalech (1,3,6,12 měsíců po operaci). Po dobu 6 až 8 týdnů po operaci je nutné nosit kompresní podprsenku a doporučuje se vynechat nadměrnou fyzickou zátěž, sportování, plavání a solárium.

Elastická podprsenka

Je nezbytně nutné nosit elastickou podprsenku ve dne v noci a to po dobu 6 až 8 týdnů po operaci. Lze ji sundat jen na dobu nezbytně nutnou k osobní hygieně. Mírné bolesti a menší modřiny jsou po operaci zcela normální, vše se časem vstřebá a uklidní. Nezapomeňte neustále nosit speciální elastickou podprsenku. Podprsenku s kosticemi je možné začít nosit po 2 měsících.

Jak dlouho modelace prsů přetrvá

Prsa přirozeně podléhají gravitaci a stárnutí. Je zcela normální, když časem postupně budou měnit tvar. Tento proces je u každé ženy individuální. Záleží samozřejmě na věku, elasticitě kůže, používání podprsenky apod. Pokud po čase dojde opět ke změně tvaru prsou, lze zákrok podstoupit znovu.

Příznivé ceny
Příznivé ceny
Kvalita operací
Kvalita operací
Plastická chirurgie je můj život
Plastická chirurgie je můj život