Základní informace - co byste měli vědět

  • Před operací vždy proběhne konzultace při které se domluvíte s lékařem na detailech operace, individuálních potřebách a přáních tak, aby byl výsledek co nejlepší
  • s ohledem na rozsah zákroku se výkon provádí buď v lokální a nebo v celkové anestezii
  • stehy se vstřebávají
  • sexuální život vynechat na dobu 4 týdnů

Pro koho je labioplastika vhodná

Tento zákrok je vhodný pro ženy, které trápí velikost či tvar stydkých pysků. Ve většině případů jde o obojí. Zvětšená nebo povislá labia jsou pak viditelná v těsném oblečení jako jsou plavky nebo legíny. Při sportování může docházet k odírání a následnému  zarudnutí. Nejcitlivějším problémem je pak sexuální život. Minimální věková hranice pro tento typ výkonu je 18 let. Operaci je dobré zvážit, pokud plánujete v blízké době těhotenství.

Labioplastika - ilustrace

Před operací

Plastické operaci předchází konzultace s lékařem, na které se dohodnou všechny detaily operačního zákroku. Seznámíte se s průběhem operace, pooperační péči a dalšími podrobnostmi. Společně s lékařem projednáte Vaší představu a požadavky.

Základem pro úspěšnou operaci je dobrý zdravotní stav klienta. Vzhledem k tomu, že operace probíhá v celkové anestezii, je třeba podstoupit předoperační vyšetření (EKG, krevní obraz, jaterní testy). Předoperační vyšetření nesmí být starší 10 dnů před operací a v případě potřeby jej lze provést přímo na klinice.

Nejméně 3 týdny před operací se nesmí užívat perorální hormonální antikoncepce a jakékoliv léky na ředění krve (např. acylpyrin, aspirin apod.). Nevhodné jsou i enzymatické preparáty typu Wobenzym, Phlogenzym apod., které mohou způsobit nevhodné krvácení operované tkáně. V případě, že si nejste jisti, zavolejte nám a my vám poradíme.

Průběh operace 

Samotný zákrok trvá cca 1 hodinu a provádí se buď v celkové nebo lokální anestezii, v závislosti na rozsahu zákroku. Po rozměření se odstraní kožně slizniční nadbytek stydkých pysků a upraví se tvar do přirozené podoby. Rána se sešije vstřebatelnými stehy, přiloží se obklad s borovou vodou a suché krytí. Po operaci zůstanete ještě jeden den v péči na klinice. Pokud vše bude v pořádku, jste propuštěni do domácího ošetřování. Po výkonu můžete i řídit a proto není nutné zajistit si odvoz domů.

Po operaci

První týden po operaci je nutné dodržovat klidový režim a veškeré pokyny lékaře. Obdržíte propouštěcí zprávu s instrukcemi k pooperační péči a terminem ke kontrole. Dáme vám také instrukce o hygieně a péči ran, aby hojení bylo bez komplikací v co nejkratší době. Když rána do 24 hodin po operaci nekrvácí, je možné se lehce osprchovat vlažnou vodou.  Dále se doporučuje na dobu 6 týdnů vynechat nadměrnou fyzickou zátěž, sportování, plavání a solárium.

Příznivé ceny
Příznivé ceny
Kvalita operací
Kvalita operací
Plastická chirurgie je můj život
Plastická chirurgie je můj život