Základní informace - co byste měli vědět

  • Před operací vždy proběhne konzultace při které se domluvíte s lékařem na detailech operace, individuálních potřebách a přáních tak, aby byl výsledek co nejlepší
  • Po zákroku není nutná hospitalizace
  • Stehy se odstraňují 5 - 7 den po zákroku
  • Týden po operaci se doporučují nosit na ochranu očí sluneční brýle

Pro koho je operace víček vhodná

Tento zákrok nemá věkové omezení a je vhodný jak pro ženy tak i pro muže. Odstranění převisle kůže je řešením jak estetického tak i zdravotního problému, kdy kožní převisy mohou omezovat i zrak.

Před a po operaci horních víček

Před operací očních víček

Plastické operaci předchází konzultace s lékařem, na které se dohodnou všechny detaily operačního zákroku. Seznámíte se s průběhem operace, pooperační péči a dalšími podrobnostmi. Společně projdeme Vaší představu a požadavky.

Základem pro úspěšnou operaci je dobrý zdravotní stav klientky. Operace probíhá v lokální anestezii a k zákroku je třeba předoperační vyšetření = malý krevní obraz + APTT INR.

Pokud požadujete provést zákrok v analgosedaci (nitrožilní anestezie bez intubace) = velký krevní obraz s jaterními testy + EKG. Předoperační vyšetření nesmí být starší 10 dnů před operací a v případě potřeby jej lze provést přímo na klinice.

Nejméně 3 týdny před operací se nesmí užívat jakékoliv léky na ředění krve (např. acylpyrin, aspirin apod.). Nevhodné jsou i enzymatické preparáty typu Wobenzym, Phlogenzym apod., které mohou způsobit nevhodné krvácení operované tkáně. V případě, že si nejste jisti, zavolejte nám a my vám poradíme.

Průběh operace

Zákrok probíhá v lokální anestezii a trvá cca 45 minut. Před výkonem se vyměří a zakresli hranice řezu a množství kůže, které je nutné odstranit. Operaci lze po předchozí domluvě a příslušném vyšetření provést i v analgosedaci (nitrožilní anestezie bez intubace).  Po výkonu v lokální anestezii zůstává pacient 30 minut na lůžku a pokud je vše v pořádku odchází domů. Po výkonu v analgosedaci je nutné zůstat na klinice 6 hodin. Po operaci není možné řídit, proto je třeba zajistit si odvoz domů.

Po operaci

V prvních 3 dnech po výkonu je třeba dodržovat klidový režim. Doporučuji se přikládat studené obklady (fyziologický roztok, odvar z řepíku, převařená voda, gelové brýle) pro urychlení ústupu otoků a hematomu. Otoky a krevní podlitiny bývají běžnými jevy po operaci i při největší opatrnosti operatéra. Pro ochranu a proti namáhání očí se doporučují nosit první týden po zákroku sluneční brýle. Stehy se odstraňují 5 až 7 den po operaci. Po té se ještě jizvy ošetřují očním krémem a od konce druhého týdne se může začít s tlakovými masážemi jizev. Po dobu 6 - 8 týdnů je nutné vynechat větší fyzickou zátěž, sportování, plavání nebo solárium.

Příznivé ceny
Příznivé ceny
Kvalita operací
Kvalita operací
Plastická chirurgie je můj život
Plastická chirurgie je můj život