Základní informace - co byste měli vědět

  • Efekt je dlouhodobý
  • Plastiku břicha lze kombinovat s liposukci břicha a boků, aby byl výsledek co nejlepší
  • Před operací vždy proběhne konzultace při které se domluvíte s lékařem na detailech operace, individuálních potřebách a přáních tak, aby byl výsledek co nejlepší
  • Kompresivní pás je nutné nosit 6 - 8 týdnů
  • Doporučujeme tlakové masáže pro co nejméně viditelné jizvy

Pro koho je abdominoplastika vhodná

Tento zákrok je vhodný jak pro ženy tak i pro muže. Je řešením pro povislé bříško, které po větší váhové redukci nebo po těhotenství už nelze zpevnit. Pokud plánujete těhotenstvím, je třeba si zákrok dobře rozmyslet. Operace sice nemá vliv na těhotenství, ale vzhledem ke změnám v průběhu těhotenství nelze trvalý efekt zaručit.

Abdominoplastika

Před operací

Plastické operaci předchází konzultace s lékařem, na které se dohodnou všechny detaily operačního zákroku. Seznámíte se s průběhem operace, pooperační péči a dalšími podrobnostmi. Společně s lékařem projednáte Vaší představu a požadavky. Je třeba přihlédnout na konkrétní vlastnosti kůže klienta a dle toho uzpůsobit rozsah zákroku. Na základě konzultace se také uvidí, zda bude vhodné kombinovat plastiku břicha s liposukcí.

Základem pro úspěšnou operaci je dobrý zdravotní stav klienta. Vzhledem k tomu, že operace probíhá v celkové anestezii, je třeba podstoupit předoperační vyšetření (EKG, krevní obraz, jaterní testy). Předoperační vyšetření nesmí být starší 10 dnů před operací a v případě potřeby jej lze provést přímo na klinice.

Nejméně 3 týdny před operací se nesmí užívat perorální hormonální antikoncepce a jakékoliv léky na ředění krve (např. acylpyrin, aspirin apod.). Nevhodné jsou i enzymatické preparáty typu Wobenzym, Phlogenzym apod., které mohou způsobit nevhodné krvácení operované tkáně. V případě, že si nejste jisti, zavolejte nám a my vám poradíme.

Průběh Plastické  operace  břicha

Zákrok se provádí v celkové anestezii a trvá cca 2 - 4 hodiny. Řez je veden v podbřišku tak, aby bylo jizvu po operaci možné skrýt do spodního prádla. Kůže je uvolněna i s podkožím od svalových povázek, vytažena a nadbytky odstraněny. Do správné pozice je pak umístěn i pupek. Rána se sešije, překryje sterilním mulem a přiloží se kompresivní pás.

Abdominoplastika s liposukcí

V případě nutnosti či vhodnosti se odsaje přebytečný tuk. Liposukce je v případě plastiky břicha poměrně běžná a zajistí ještě lepší výsledek a pěkné břicho. Tuk lze odsát nejen z břišní oblasti ale také z boků.

Plastika břicha

Miniabdominoplastika

Zákrok je svým rozsahem menší než klasická abdominoplastika. Při miniabdominoplastice není třeba vypínat kůži celého břicha, pouze oblast podbřišku. Řez je proto kratší a odstraňuje se kůže s podkožím pouze v oblasti podbřišku, bez přesazování pupku.  

Po operaci

Pacient zůstává hospitalizován 1 - 2 dny. První týden po operaci je nutné dodržovat klidový režim a veškeré pokyny lékaře. Obdržíte propouštěcí zprávu s instrukcemi k pooperační péči a terminem ke kontrole. Dáme vám také instrukce o hygieně a péči ran, aby hojení bylo bez komplikací v co nejkratší době. První sprchování operované partie je možné až po týdnu. Od 3 týdne se provádějí tlakové masáže jizev, které výrazně pomohou jejich menší viditelnosti. Po dobu 6 - 8  týdnů je nutné nosit kompresní pás a snímat jej jen na dobu nezbytně nutnou k osobní hygieně. Dále se doporučuje na dobu 6 týdnů vynechat nadměrnou fyzickou zátěž, sport, plavání a solárium.

Příznivé ceny
Příznivé ceny
Kvalita operací
Kvalita operací
Plastická chirurgie je můj život
Plastická chirurgie je můj život