Základní informace - co byste měli vědět

  • Před operací vždy proběhne konzultace při které se domluvíte s lékařem na detailech operace, individuálních potřebách a přáních tak, aby byl výsledek co nejlepší
  • Minimální věková hranice je kvůli ukončení růstu a puberty 22 let
  • Sádrová dlaha se odstraňuje po 2 - 3 týdnech
  • Hospitalizace 1 den

Pro koho je operace nosu vhodná

Tento zákrok je vhodný jak pro ženy tak i pro muže. Deformace nosu, které jsou vrozené nebo způsobené úrazem, bývají často příčinou psychických potíží a někdy i zhoršeného dýchání. Operací lze odstranit celou řadu problémů jako je například tzv. "orlí nos", široké nosní dírky, vybočení z osy apod. Výsledek může přinést zlepšení nejen psychického stavu díky přijatelnému estetickému vzhledu, ale i zlepšení samotného dýchání.

Plastika nosu

Před operací nosu

Plastické operaci předchází konzultace s lékařem, na které se dohodnou všechny detaily operačního zákroku. Seznámíte se s průběhem operace, pooperační péči a dalšími podrobnostmi. Společně projdeme Vaší představu a požadavky.

Základem pro úspěšnou operací je dobrý zdravotní stav klientky. Operace probíhá v lokální anestezii a k zákroku je třeba předoperační vyšetření = malý krevní obraz + APTT INR.

Pokud požadujete provést zákrok v celkové anestezii = velký krevní obraz s jaterními testy + EKG. Předoperační vyšetření nesmí být starší 10 dnů před operací a v případě potřeby jej lze provést přímo na klinice.

Nejméně 3 týdny před operací se nesmí užívat perorální antikoncepce a jakékoliv léky na ředění krve (např. acylpyrin, aspirin apod.). Nevhodné jsou i enzymatické preparáty typu Wobenzym, Phlogenzym apod., které mohou způsobit nevhodné krvácení operované tkáně. V případě, že si nejste jisti, zavolejte nám a my vám poradíme.

Průběh operace

Zákrok probíhá v celkové anestezii a trvá cca 1 - 2 hodiny. V závislosti na předem domluveném typu operace je možné chirurgicky upravit nosní přepážku, nosní kůstky, nosní hřbet a měkké tkáně nosu. V průběhu operace se do nosu vloží tampony a je nutné dýchat nějakou dobu po výkonu jen pusou.  Operaci špičky nosu ( chrupavky) lze v některých případech provést pouze v lokální anestezii. Po operaci zůstanete ještě jeden den v péči na klinice. Pokud vše bude v pořádku, jste propuštěni do domácího ošetřování. Nos zůstává chráněn sádrovou či plastovou dlahou. Po výkonu nemůžete řídit a proto je nutné zajistit si odvoz domů.

Po operaci

První týden po výkonu je třeba dodržovat klidový režim. Obdržíte propouštěcí zprávu s instrukcemi k pooperační péči a termínem ke kontrole. Dáme vám také instrukce o hygieně a péči ran, aby hojení bylo bez komplikací v co nejkratší době. Sádrovou či plastovou dlahu je nutné nosit 2 týdny a potom nejlépe ještě 1 týden modelační stripy Po výkonu se často objevuje brýlový hematom kolem očí, který typicky do 10 dnů zmizí. Otoky a krevní podlitiny bývají běžnými jevy po operaci i při největší opatrnosti operatéra. Stehy jsou vstřebatelné. Od začátku 3 týdne se provádějí tlakové masáže jizev. 6 týdnů po operaci se nedoporučuje fyzicky nadměrná zátěž, sportování, plavání a solárium.

Příznivé ceny
Příznivé ceny
Kvalita operací
Kvalita operací
Plastická chirurgie je můj život
Plastická chirurgie je můj život