Základní informace - co byste měli vědět

Valy paží

  • Před operací vždy proběhne konzultace při které se domluvíte s lékařem na detailech operace, individuálních potřebách a přáních tak, aby byl výsledek co nejlepší
  • Speciální kompresivní rukávy je nutné nosit minimálně 6 týdnů
  • Stehy se vstřebají sami a není třeba je odstraňovat
  • Při zákroku lze i odsát přebytečný tuk 
  • Hospitalizace 1 - 2 dny                          

Valy stehen

  • Před operací vždy proběhne konzultace při které se domluvíte s lékařem na detailech operace, individuálních potřebách a přáních tak, aby byl výsledek co nejlepší
  • Speciální kompresivní prádlo je nutné nosit minimálně 6 týdnů
  • Stehy se vstřebají sami a není třeba je odstraňovat
  • Zákrok lze kombinovat s liposukcí
  • Hospitalizace 1 - 2 dny

 

Pro koho je plastika stehen a paží vhodná

Tento zákrok je vhodný jak pro ženy tak i pro muže. Pokud vás trápí povislá kůže na pažích, která při pohybu tzv. vlaje, nebo povolené stehenní valy s povislou kůží, které se klepou už při obyčejné chůzi, touto operací se můžete zbavit svého problému. Získáte zpět pevné paže, zmenšený objem stehen a pevnou pokožku. 

 

Před operací

Plastické operaci předchází konzultace s lékařem, na které se dohodnou všechny detaily operačního zákroku. Seznámíte se s průběhem operace, pooperační péči a dalšími podrobnostmi. Společně s lékařem projednáte Vaší představu a požadavky.

Základem pro úspěšnou operaci je dobrý zdravotní stav klienta. Vzhledem k tomu, že operace probíhá v celkové anestezii, je třeba podstoupit předoperační vyšetření (EKG, krevní obraz, jaterní testy). Předoperační vyšetření nesmí být starší 10 dnů před operací a v případě potřeby jej lze provést přímo na klinice.

Nejméně 3 týdny před operací se nesmí užívat perorální hormonální antikoncepce a jakékoliv léky na ředění krve (např. acylpyrin, aspirin apod.). Nevhodné jsou i enzymatické preparáty typu Wobenzym, Phlogenzym apod., které mohou způsobit nevhodné krvácení operované tkáně. V případě, že si nejste jisti, zavolejte nám a my vám poradíme.

Průběh operace

Zákrok probíhá v celkové anestezii a trvá cca 2 - 3 hodiny. Při plastice paží je řez veden na rozhraní vnitřní a vnější straně paží od lokte až do podpažní jamky. Jizva je tak ne nejméně viditelném místě. Při plastice stehen vede řez po vnitřní straně z třísel do rýhy pod hýždě a dle rozsahu zákroku může vést až ke kolenům. Odstraní se přebytečná kůže s podkožní tkání, v případě nutnosti se odsaje i přebytečný tuk a rány se sešijí. Tím se kůže na operované partii vypne a zmenší se její objem. Po operaci se rány překrývají sterilním krytím a nasadí se speciální kompresní prádlo. Na paže kompresivní rukávy a na stehna kompresní kalhoty. Hospitalizace je dle stavu pacienta 1 - 2 dny. Po zákroku nemůžete řídit auto, proto je nutné zajistit si odvoz domů.

 

Po plastice stehen a paží 

První týden po operaci je nutné dodržovat klidový režim a veškeré pokyny lékaře. Obdržíte propouštěcí zprávu s instrukcemi k pooperační péči a terminem ke kontrole. Dáme vám také instrukce o hygieně a péči ran, aby hojení bylo bez komplikací v co nejkratší době. Operovaná partie se může po jednom týdnu osprchovat. Od konce 3 týdne se doporučuje začít s tlakovými masážemi jizev podle pokynů operatéra, jsou totiž dobrou prevencí proti deformacím jizev. Po dobu 6 až 8 týdnů po operaci je nutné nosit kompresivní prádlo a a na tuto dobu se doporučuje vynechat nadměrnou fyzickou zátěž, sportování, plavání a solárium.

Příznivé ceny
Příznivé ceny
Kvalita operací
Kvalita operací
Plastická chirurgie je můj život
Plastická chirurgie je můj život