Základní informace - co byste měli vědět

  • Před operací vždy proběhne konzultace při které se domluvíte s lékařem na detailech operace, individuálních potřebách a přáních tak, aby byl výsledek co nejlepší
  • Operaci lze spojit s operací povislých očních víček
  • kompresivní masku je třeba nosit 3 týdny
  • stehy se vstřebávají a není třeba je odstraňovat
  • jizvy jsou v místech, kde nejsou vidět
  • výsledný efekt je dlouhodobý

Pro koho je Facelift vhodný

Tento zákrok je vhodný jak pro ženy, tak i pro muže. Věková hranice není omezena. K projevům stárnutí jako je vysychání pokožky, ztráta elasticity kůže, tvoření hlubokých vrásek a pokles kůže dochází většinou mezi 35 až 50 rokem. Díky faceliftu se zbavíte povislé kůže v oblasti brady, hlubokých vrásek, pytlů pod očima apod.

Facelifting

Facelifting

Před operací

Plastické operaci předchází konzultace s lékařem, na které se dohodnou všechny detaily operačního zákroku. Seznámíte se s průběhem operace, pooperační péči a dalšími podrobnostmi. Společně s lékařem projednáte Vaší představu a požadavky.

Základem pro úspěšnou operaci je dobrý zdravotní stav klienta. Vzhledem k tomu, že operace probíhá v celkové anestezii, je třeba podstoupit předoperační vyšetření (EKG, krevní obraz, jaterní testy). Předoperační vyšetření nesmí být starší 10 dnů před operací a v případě potřeby jej lze provést přímo na klinice.

Nejméně 3 týdny před operací se nesmí užívat perorální hormonální antikoncepce a jakékoliv léky na ředění krve (např. acylpyrin, aspirin apod.). Nevhodné jsou i enzymatické preparáty typu Wobenzym, Phlogenzym apod., které mohou způsobit nevhodné krvácení operované tkáně. V případě, že si nejste jisti, zavolejte nám a my vám poradíme.

Průběh operace

Zákrok probíhá v celkové anestezii a trvá cca 2 - 4 hodiny. Operatér vede řez z vlasaté části nad uchem směrem dolů těsně před boltcem, dále kolem ušního lalůčku a záušní rýhou až do vlasů. Tím se zajistí neviditelnost následných jizev, které jsou i tak provedeny velice jemným šitím. Provede se vytažení hlubší vrstvy tkání (SMAS lifting), odstraní se přebytečná kůže a rány se sešiji velmi jemným šicím materiálem. Přiloží se sterilní krytí a obvaz. Stehy se z větší části odstraňují, zbytky stehů se  vstřebávají. Vlasy se před operací neholí, jen se upraví pěšinka v oblasti řezu. Následný den po zákroku se provádí převaz a přikládá se elastický návlek hlavy. Hospitalizace je dle stavu pacienta 1 - 2 dny.

SMAS facelifting

Jedná se o vytažení hlubších vrstev kůže. Získáte tím lepší vizuální výsledek, který přetrvá delší dobu.

Minilifting

V některých případech, kdy zásah není potřeba provádět v plném rozsahu, ale jen částečně, je ideální použít tzv. minilifting.

Po operaci

První týden po operaci je nutné dodržovat klidový režim a veškeré pokyny lékaře. Obdržíte propouštěcí zprávu s instrukcemi k pooperační péči a terminem ke kontrole. Dáme vám také instrukce o hygieně a péči ran, aby hojení bylo bez komplikací v co nejkratší době. Vlasy je možné umýt nejdříve 5 dní po operaci. Modřiny a otoky jsou běžným jevem stejně jako přerušená citlivost některých míst. Vše s postupem času odezní. Dva týdny po operaci se může začít s tlakovými masážemi jizev.  Elastický návlek hlavy je nutné nosit 3 týdny nepřetržitě, další 3 týdny doma a na noc. Dále se doporučuje na dobu 6 týdnů vynechat nadměrnou fyzickou zátěž, sportování, plavání a solárium.

Jak dlouho facelifting přetrvá

Výsledek je dlouhodobý a přetrvá mnoho let. Operace nezabrání stárnutí jako takovému, nakonec se známky stárnutí mohou po letech objevit. V případě bezkomplikačního průběhu lze operovat obličej znovu s dobrým výsledkem.

Příznivé ceny
Příznivé ceny
Kvalita operací
Kvalita operací
Plastická chirurgie je můj život
Plastická chirurgie je můj život