Základní informace - co byste měli vědět

  • Před operací vždy proběhne konzultace při které se domluvíte s lékařem na detailech operace, individuálních potřebách a přáních tak, aby byl výsledek co nejlepší
  • Při redukci prsou se provádí zároveň i modelace
  • Speciální podprsenku je nutné nosit minimálně 6 týdnů
  • Po kojení je zákrok vhodný ideálně až po jednom roce
  • Stehy se vstřebají sami a není třeba je odstraňovat
  • Hospitalizace 1 - 2 dny

Pro koho je zmenšení vhodné

Tento zákrok je vhodný pro všechny ženy s nadměrně vyvinutým poprsím. To způsobuje často nemale psychické, ale i zdravotní potíže. Bolesti zad z nadměrné zátěže a z toho plynoucí i bolesti hlavy. Problémy s pořizováním spodního prádla, ale i běžné konfekce. Podstoupením zákroku můžete zlepšit jak svůj zdravotní stav, tak i psychickou pohodu.

Zmenšení prsou není vhodné pro ženy, které plánují těhotenství. Po těhotenství je možné zákrok provést ideálně až rok po ukončeném kojení. Po této době je možné provést zákrok bez rizik a s dobrým výsledkem.

Redukce prsou

Před operací

Plastické operaci předchází konzultace s lékařem, na které se dohodnou všechny detaily operačního zákroku. Seznámíte se s průběhem operace, pooperační péči a dalšími podrobnostmi. Společně s lékařem projednáte Vaší představu a požadavky.

Základem pro úspěšnou operaci je dobrý zdravotní stav klienta. Vzhledem k tomu, že operace probíhá v celkové anestezii, je třeba podstoupit předoperační vyšetření (EKG, krevní obraz, jaterní testy). Předoperační vyšetření nesmí být starší 10 dnů před operací a v případě potřeby jej lze provést přímo na klinice.

Nejméně 3 týdny před operací se nesmí užívat perorální hormonální antikoncepce a jakékoliv léky na ředění krve (např. acylpyrin, aspirin apod.). Nevhodné jsou i enzymatické preparáty typu Wobenzym, Phlogenzym apod., které mohou způsobit nevhodné krvácení operované tkáně. V případě, že si nejste jisti, zavolejte nám a my vám poradíme.

Průběh operace

Zákrok probíhá v celkové anestezii a trvá cca 2 - 3 hodiny. Výsledná jizva má tvar kotvy, protože řez je veden kolem prsního dvorce, potom kolmo dolů a v podprsní rýze. Součástí této operace je i modelace prsou. Zmenší se prsní žláza, bradavka s prsním dvorcem se posune do požadované pozice a odstraní se přebytečná kůže. Ve většině případů se při zákroku zmenšuje i velký prsní dvorec. Po operaci se stehy překrývají sterilním krytím a nasadí se speciální kompresní podprsenka. Hospitalizace je dle stavu pacienta 1 - 2 dny. Po zákroku nemůžete řídit auto, proto je nutné zajistit si odvoz domů.

Redukce prsou

Po redukci prsou

První týden po operaci je nutné dodržovat klidový režim a veškeré pokyny lékaře. Obdržíte propouštěcí zprávu s instrukcemi k pooperační péči a terminem ke kontrole. Po jednom týdnu se můžou prsa sprchovat . Od začátku 3 týdne se provádějí tlakové masáže podle pokynů operatéra, jsou totiž dobrou prevencí proti deformacím jizev. Dáme vám také instrukce o hygieně a péči ran, aby hojení bylo bez komplikací v co nejkratší době. Od konce 3 týdne se doporučuje začít s tlakovými masážemi jizev.

Kontroly jsou po operaci pravidelné v daných intervalech (1,3,6,12 měsíců po operaci). Po dobu 6 až 8 týdnů po operaci je nutné nosit kompresní podprsenku a doporučuje se vynechat nadměrnou fyzickou zátěž, sportování, plavání a solárium.

Elastická podprsenka

Je nezbytně nutné nosit elastickou podprsenku ve dne v noci a to po dobu 6 až 8 týdnů po operaci. Lze ji sundat jen na dobu nezbytně nutnou k osobní hygieně Mírné bolesti, menší modřiny jsou po operaci zcela normální, vše se časem vstřebá a uklidní. Nezapomeňte neustále nosit speciální elastickou podprsenku. Podprsenku s kosticemi se doporučuje nosit nejdříve po 6 měsících.

Příznivé ceny
Příznivé ceny
Kvalita operací
Kvalita operací
Plastická chirurgie je můj život
Plastická chirurgie je můj život